Eva Janoušková

Myslím, že je dobré pomáhat nejen penězi, ale hlavně časem. Hodně jsem si to uvědomila při své spolupráci s brněnským divadlem Barka, které provozuje Liga vozíčkářů. Poprvé jsem se o něm dozvěděla v práci, kde se objevila možnost divadlu pomoc. A to nejenom penězi, ale i s organizací různých akcí. Teď už jsem dávno v jejich adresáři a pravidelně mi posílají informace o tom, co pořádají.

 

Když mám čas, vždycky se na nějakou akci přihlásím. A tak třeba při představení pomáhám v šatně nebo se účastním jejich předvánoční vazby věnců. Jsem moc ráda, že mi Home Credit dal tu šanci domluvit se s nimi a pomáhat. Sama bych asi nebyla tak aktivní, abych je oslovila. Naštěstí máme v práci Malinu. To je projekt, kam každý může přinést návrh, jak někomu pomoci.

 

Pak už stačí jen nadchnout kolegy. Firma nám přitom vychází vstříc. Kolegové mi pomůžou s organizací projektu, zaměstnavatel mi na to dá volno, a pokud vybíráme peníze, tak částku ještě zdvojnásobí.

 

Jako vedoucí účetního oddělení samozřejmě pomáhám i kolegům v práci. Často za mnou chodí a potřebují něco vysvětlit. Snažím se to vždy popsat co nejsrozumitelněji, protože neočekávám, že mají účetní znalosti a přitom vím, že potřebují danou věc pochopit. Celé účetnictví je totiž vlastně jen o hromádkách. A o tom, že je něčím zvětšujete a něčím zmenšujete.

Eva Janoušková, vedoucí Účetní oddělení

1287 přečtení
22.8.2016