Jako malý jsem chtěl být druhý Tomáš Rosický nebo Jaromír Jágr. Ale nevyšlo to. Asi i kvůli tomu, že jsem se nedokázal rozhodnout jen pro jeden sport. Miluju totiž všechny týmové hry. Jako malí jsme pořád byli buď na fotbalovém hřišti, nebo jsme na betonovém plácku hráli hokej. Závodně jsem s fotbalem začal, když mi bylo šest.

 

Postupně jsem se ale dostal k florbalu. Měl jsem nějakou průpravu z hokeje, který jsme jako kluci hráli, a tak mi to docela šlo. Původně jsem florbal bral jako doplněk, ale nakonec jsem se ve starších žácích dostal do výběru Jihomoravského kraje. A pak jsem dostal nabídku od Bulldogs Brno, kteří hrají extraligu, to je nejvyšší česká soutěž. Postupně tak u mě začal florbal převažovat.

 

Nakonec se však ukázalo, že vrcholový florbal nejde s prací skloubit. Proto jsem přešel do nižší soutěže FbC Aligators. Navíc pořád hraju 1.A třídu ve fotbale. A poslední tři čtyři roky dělám závodně i futsal. Původně jsem si chodil jen občas kopnout s kamarády v Bučovicích. Pak jsem začal hrát za Vyškov a nakonec přišla nabídka z prvoligového Tanga Brno.

 

Takže teď dělám závodně fotbal, florbal a futsal. Občas mi spoluhráči říkají, že kdybych dělal jen jeden sport, mohl jsem to dotáhnout mnohem dál. A je pravda, že teď na mistrovství světa ve florbale byl v české reprezentaci třeba Martin Koutný, se kterým jsem hrál od žáků. Možná, že kdybych si dokázal vybrat, mohl jsem na tom být podobně. Ale nelituju toho. Věřím, že to tak mělo být.

 

Navíc doufám, že se mi to ve sportu povede někam dotáhnout na trenérské úrovni. Už teď mám zkušenosti s trénováním žáků ve fotbale a florbale. Baví mě pomáhat jim a předávat své zkušenosti. Teď si ale chci ještě užít hraní. Přece jen je mi už třicet. Jsem unavenější po zápasech, regenerace trvá dýle a zranění taky léčím delší dobu.

 

Je zajímavé, že i když jsem původně chtěl být profesionální sportovec, mám kancelářskou práci. A baví mě. Pracuji na Kamali, kde se snažíme peníze ke klientům dostat co nejrychleji a nejpohodlněji. Překvapilo mě, jak je tam všechno rychlé. Tím, že je to on-line služba, chtějí lidé reakci hned. A líbí se mi, že tam můžu využít svoje zkušenosti ze sportu. Třeba disciplínu, zarputilost nebo komunikaci.

 

Právě ta je v týmových sportech zásadní. Snažím se neukazovat na chyby, ale spíš hledat řešení. Funguje to ve sportu i v práci. Myslím, že bez těch zkušeností bych v práci tak daleko nebyl.

 

Jakub Gremmel, Specialista Speciálních projektů

4181 přečtení
15.2.2017