Starosti s nákupem auta? Díky Autotýmu byly nulové

0 komentářů
2250 přečtení
8.7.2015

Před časem jsme vás na blogu upozornili na jednu zajímavou službu na českém trhu s ojetými auty. Jmenuje se Autotým a pomůže vám najít, zkontrolovat i prověřit ojetý vůz.

Poté, co jsme článek zveřejnili, se nám ozval zákazník, který tuto službu využil. A dovolil nám, abychom se o jeho zkušenosti podělili i s vámi:

„Jmenuji se Honza a o nákupu ojetého auta jsem uvažoval už delší dobu. Definitivně jsem se ale rozhodl až letos na jaře. Nejdřív totiž přítelkyni onemocněla maminka a krátce potom měli velké zdravotní problémy i moji prarodiče. A protože přítelkyně pochází z Havířova, já z Humpolce a oba bydlíme v Brně, bylo pravidelné dojíždění vlakem docela náročné.

Začal jsem proto na internetu procházet nabídky různých autobazarů a zároveň jsem hledal mechanika, který by se mnou auto před nákupem zkontroloval. Sám se v nich totiž moc nevyznám. A nechtěl jsem dopadnout jako bratránek, který si na podzim koupil ojetou octavii a skoro každý měsíc musí něco opravovat.

Vyhledání auta: ušetřil jsem několik hodin

Tak jsem se dozvěděl o Autotýmu a zjistil jsem, že nabízí přesně to, co potřebuji. Tedy prohlídku auta odborníkem, který se postará také o testovací jízdu, prověření historie vozu i kontrolu v autoservisu.

Proto jsem se rozhodl Autotým vyzkoušet a objednal jsem si prémiový balíček. Jeho součástí totiž bylo i vyhledání auta. Stál sice o pár set víc, ale za to mi ušetřil několik hodin času.

Nabídka do druhého dne

Hned po objednání mi zatelefonovala operátorka, se kterou jsem dořešil některé detaily, a za pár dní už jsem měl schůzku s panem Pekaříkem z Autotýmu. Na ní jsme podrobně probrali, jaké auto si představuji a kolik za něj chci zaplatit.

Druhý den jsem našel v e-mailu nabídku pěti aut, které pan Pekařík vyhledal. Je pravda, že do cenového rozmezí, které jsem původně navrhoval (30 – 50 000 Kč) se nevešel, ale moc to nevadilo. Dohodli jsme se totiž, že když bude auto v opravdu dobrém stavu, můžeme hranici posunout.

Největší závada? Škrábance na karosérii

V nabídce mě navíc zaujal Peugeot 206. Jeho cena původní limit o moc nepřekročila, a podle údajů autobazaru měl najeto jen kolem 100 000 km. Domluvil jsem se proto s panem Pekaříkem, že dojede auto ověřit.

Hned další den mi volal, že si auto projel a zkontroloval a neobjevil žádný problém. Všechny uvedené údaje souhlasily a nejvýraznější vadou bylo pár škrábanců na karosérii.

Druhý den jsme proto společně vyrazili do autoservisu, kde mechanici auto zkontrolovali na různých přístrojích. A potvrdili to, co říkal den předtím i pan Pekařík. Samozřejmě jsem si pak auto také projel. Ani já jsem neobjevil žádný problém a navíc jsem se ujistil, že i se svými 193 centimetry se do auta pohodlně vejdu.

Rychle, příjemně, pohodlně

Ani ne dva týdny od objednání služby jsem tak měl auto doma. A nemusel jsem proto skoro hnout prstem. Stačila mi jedna schůzka s panem Pekaříkem, hodinka v autoservisu a cesta pro převzetí auta. Jednání s panem Pekaříkem navíc bylo moc příjemné. Celou dobu jsme měl pocit, jako bych mluvil se starým známým. Takže až budu za pár let auto měnit, vím, na koho se obrátit.“

09

 

Autor: Redakce Home Credit
Komentáře
Přidat vlastní komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
Komentovat
Přidat vlastní komentář